Zabezpečení SSL

lets-encrypt-securedBezpečnosť Vášho nákupu a ochrana Vašich osobných údajov je pre nás prioritou. Je to jeden z hlavných dôvodov prečo náš eshop pri každom kroku Vášho nákupu všetku komunikáciu medzi Vašim prehliadačom a naším eshopom šifruje aby bol prenos dát bezpečný a nikto ho nemohol odposlechnout. Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí.

 

 

HTTP vs HTTPS

HTTP (anglicky HyperText Transfer Protokol) je laicky povedané spôsob, akým webový prehliadač (ktorý máte teraz pred sebou) komunikuje so vzdialeným počítačom (serverom). Táto komunikácia je však otvorená a prenášané informácie môže po ceste medzi Vami a serverom ktokoľvek čítať, vrátane hesiel a ďalších citlivých údajov, ktoré vyplníte vo formulároch. Aby sa takémuto odpočúvania zabránilo, bol vyvinutý HTTPS (anglicky Secured, zabezpečený) protokol, ktorý všetky informácie medzi serverom a Vaším počítačom prenáša v zašifrovanej podobe.

 

SSL certifikát

je základným kameňom pre HTTPS zabezpečenie komunikácie medzi webovým prehliadačom a serverom. Pri začatí komunikácie si obe strany vymenia svoje verejné kľúče, ktoré sú podpísané dôveryhodnou certifikačnou autoritou (CA).

Síce je možné si taký SSL certifikát digitálne podpísať sám, avšak taký certifikát je považovaný za nedôveryhodný a pri prístupe na webovú stránku zabezpečenú takým SSL certifikátom je používateľ odradený na stránku vstúpiť varovným hlásením v prehliadači.

Aby taká situácia nenastala, potrebujeme dôveryhodný SSL certifikát, ktorý je digitálne podopsaný dôveryhodnou certifikačnou autoritou. Medzi najznámejšie a celosvetovo uznávanej certifikačnej autority patrí Let ‚Encrypt, AlpiroSSL, GeoTrust, Thawte, Trustwave, Comodo, RapidSSL a prestížny Symantec.