O nás

U ELAIAN je od počiatku existencie dbané rodinnej tradície, že kvalita a predovšetkým chuť olivového oleja stojí vždy na prvom mieste. Potomkovia Nikolaos a Dimitris zdedili po svojom pradedovi menom Vasilis Tsalouchidis osobný prístup a vášeň pre olivový olej, ktorá sa tak odovzdáva z generácie na generáciu. To produkty ELAIAN vyzdvihuje na špičku medzi extra panenskými olejmi predávanými v bežnej maloobchodnej sieti.

Rodinná tradícia viac ako 43 rokov lisovania olivového oleja dáva vyniknúť jedinečnosti a tej najvyššej kvalite olejov ELAIAN .

Olivový olej ELAIAN je vyrábaný lisovaním za studena z výberových olív odrody Koroneiki pochádzajúce z Gréckeho regiónu Achaia. Teplota pri výrobe olivového oleja neprekročí 30 ° C, čím sa nezničí jeho kvalita. Všeobecne vyššie teploty zničia prchavé časti oleja, ktoré sú zodpovedné za jeho charakteristickú arómu. Často vysoké teploty dodajú oleju červenkastú farbu. Olivové oleje ELAIAN sú tmavo zelenej farby.

V ELAIAN dodržujeme prísne pravidlá vo všetkých fázach výrobného procesu. Keďže máme veľkú zodpovednosť voči našim pestovateľom, snažíme sa zabezpečiť okamžité lisovania olivového oleja. Jeho okamžité skladovanie v zásobníkoch je ďalší krok, ktorým zabezpečujeme vysokú kvalitu olivového oleja pre spotrebiteľa. Olivový olej ELAIAN je vynikajúci extra panenský olivový olej pestovaný tradičným spôsobom bez nebezpečných postrekov ako tomu bolo predtým zvykom.